W oktawę Bożego Ciała zakończyliśmy w naszym parafialnym chórze sezon artystyczny 2016/2017. W trakcie całego zeszłego roku mieliśmy zaszczyt śpiewać dla wiernych nie tylko z naszej rembertowskiej parafii. Nasz chór dał kilka koncertów zarówno w naszej parafialnej świątyni jak też w innych kościołach Diecezji Warszawsko-Praskiej. Były to koncerty kolęd i pieśni wielkopostnych.

Uczestniczyliśmy w 3 przeglądach chóralnych (Zalesie Dolne, Kielno na Kaszubach i w Ząbkach). Na festiwalu “Mater Misericordiae” w Ząbkach zdobyliśmy srebrny dyplom. Śpiewaliśmy też na Mszy Świętej prymicyjnej naszego parafianina księdza Marcina Kowalskiego. Również śpiewaliśmy na bierzmowaniu w kościele garnizonowym na Starym Rembertowie. Oprócz tego śpiewaliśmy też na Mszach Świętych w naszej macierzystej parafii MB Zwycięskiej w trakcie trwania roku kościelnego.

Wszystkim naszym chórzystom dziękujemy za zaangażowanie na próbach, występach czy podczas wyjazdów. Osobne podziękowania kierujemy dla naszego opiekuna naszego chóru księdza proboszcza Emila Owczarka, bez którego nasza działalność byłaby niemożliwa. Bóg zapłać księże proboszczu. Dziękujemy też naszej dyrygent p. Ewie Gawkowskiej, która poświęcała często swój prywatny czas na spotkanie z nami i dodatkowe próby. Panu Zbigniewowi Szablewskiemu za ostateczny szlif brzmienia naszego zespołu i za przygotowanie nas do występów, oraz kierownictwo artystyczne. Wszystkim innym nie wymienionym tu osobom, które nas wspomagały z serca dziękujemy.

Wszystkim naszym chórzystom i sympatykom naszego parafialnego chóru życzymy udanych wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *