Historia

Chór parafii MB Zwycięskiej

Deo Omnis Gloria

Warszawa -Rembertów

Historia chóru Deo Omnis Gloria

Nasz parafialny chór “Deo Omnis Gloria” istnieje już 20 lat. Powstał w roku 1999 z inicjatywy organistki parafii P. Ewy Gawkowskiej jako. Inicjatywa ta zrodziła się z głębszego przeżycia Liturgii Triduum Paschalnego i zyskała ona uznanie w oczach ówczesnego proboszcza parafii Ks. prałata Edwarda Żmijewskiego (1942 – 2015). Wobec tego od jesieni zaczęliśmy regularne próby.

Początkowo śpiewaliśmy proste utwory na 2 i 3 głosy (z powodu braku głosów męskich). Warto nadmienić, że nasz chór nie jest pierwszym takim zespołem w historii naszej parafii ponieważ w latach 50-70 XX wieku działał prężnie w naszym kościele parafialnym chór mieszany. Po zespole tym zostały zresztą księgi głosowe, które przechowywane są na chórze muzycznym.

Powyższe zdjęcie zostało zrobione kiedy byliśmy wszyscy piękni i młodzi (teraz jesteśmy tylko piękni). Śpiewamy już na 4 głosy – sopran, alt, tenor i bas, ponieważ w chórze pojawili się panowie.

Nasz chór oprócz oprawy muzycznej Mszy Świętych w naszej parafii udzielał się od samych początków koncertowo. Śpiewaliśmy w kilkunastu kościołach diecezji Warszawsko – Praskiej (również w okolicznych kościołach w Rembertowie), oraz innych miejscowościach na terenie naszego kraju.  
Od roku 2006 współpracuje z nami p. Zbigniew Szablewski znany warszawski muzyk i nauczyciel akademicki (dyrygentura) dzięki któremu nasz chór wszedł na nowy poziom. Pan Zbigniew tworzył opracowania dla nas jak również skomponował pieśń tak chętnie śpiewaną w naszym kościele “Królowo Matko Zwycięska”, która jest nieformalnym hymnem naszej parafii. 

Uczestniczyliśmy też w kilku przeglądach i festiwalach chóralnych – Kielno na Kaszubach, Ząbki, Zalesie Dolne, z których przywieźliśmy rożnego rodzaju nagrody i wyróżnienia.  Więcej informacji o tym znajdą Państwo w zakładce MEDIA

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚPIEWU

Zapraszamy wszystkich dla których ważny jest piękny śpiew na próby naszego parafialnego chóru. Szczególnie poszukujemy panów do Tenorów i Basów. Próby odbywają się w każdy wtorek o godzinie 19.00